Oryginalne ozdoby świąteczne

Ozdoby Bożonarodzeniowe to cała masa przepięknych i kolorowych atrybutów świątecznych. Święta Bożego Narodzenia są barwne, obfitujące w ozdoby, prezenty i smakołyki. Przyozdabiamy mieszkania i domy kolorowymi światełkami. A największą frajdą jest strojenie choinki. Obecnie można mieć na święta w domu żywą choinkę lub sztuczną. Niezależnie jaka ona będzie zawsze sprawia, że dom staje się przytulny ciepły i kolorowy. Jest to dosyć ważne podczas zimowych, krótkich wieczorów, zwłaszcza gdy nie ma śniegu a za oknem jest szaro i ponuro.

Ozdób choinkowych jest mnóstwo, należą do nich bombki, łańcuchy, figurki, cukierki i wiele innych kolorowych rzeczy. W dawnych czasach do zdobienie najpierw gałązki , później drzewka świątecznego służyły jabłka, orzechy i bibuła. Wykonywano także ręcznie wiele ozdób jak łańcuchy czy aniołki. Dzisiaj wiele osób nie ma na to czasu a w sklepach wybór jest ogromny. W zasadzie z ozdobami choinkowymi jest jak z odzieżą czy butami w każdym sezonie coś innego jest modne.

Same bombki choinkowe mogą mieć oprócz tradycyjnych okrągłych kształtów, postać Mikołaja, zwierząt czy aniołków. Trzeba pamiętać, że prawdziwe zielone drzewko nie przetrwa zbyt długo w naszych mieszkaniach, ponieważ jest za ciepło, szybko zacznie gubić igły. Dlatego lepiej wybrać sztuczną choinkę, którą będzie można przystrajać na święta przynajmniej przez kilka lat.

Do ozdób świątecznych należą stroiki wykonane ze świeżych gałązek jodłowych. Można je wykonać samodzielnie lub nabyć w kwiaciarni lub w innym sklepie. Są one prawdziwą ozdoba stołów świątecznych i wigilijnych. Do ozdobienia takiego stroika potrzebujemy oprócz gałązek dwie lub trzy kolorowe bombki i świeczkę. Dekoracje mogą być różne, zależy to oczywiście od gustu wykonawcy. Bombki choinkowe jak się okazuje znajdują swoje miejsce nie tylko na choinkach, można postawić je na meblach lub stole. Są to specjalnie wykonane, duże bombki z kolorowymi rysunkami umieszczone na specjalnym stojaku. Może to być również prezent świąteczny.

W okresie Bożonarodzeniowym lubimy także ozdabiać drzwi wejściowe, zawieszając na nich stroiki, dzwoneczki, aniołki i inne kolorowe rzeczy.